pupidu

malé ženské pelemele

Pinakotéka

magie

Měsíc nad řekou.JPG

Splav

Trápím se, trápím, myslím si,
kde bych tě nejraděj potkal.

Ulice střídám, parky a nábřeží,
bojím se krásných lží.
Bojím se lesa. V poledním lese
kdo miluje, srdce své neunese.
Na můj práh kdyby jsi vstoupila,
snad bys mne tím zabila.
Chtěl bych tě potkati v lukách.

V lukách je vlání
na všechny strany, pokorné odevzdávání.
V lukách je nejprostší života stůl,
rozlomíš chleba, podáš ženě půl,
chléb voní zemí, bezpečný úsměv svítí,
až k pláči je prostý věneček z lučního kvítí,
a oblaka jdou, přeběhlo světlo, přeběhl stín,
muž má touhu rozsévače,
žena má úrodný klín...

Chtěl bych tě potkati v lukách. Šel bych ti vstříc.
A až bys mi odešla, ach, zvečera již,
bys na mne nemyslila víc,
jen na prosebný a děkovný můj hlas,
jako bych jen splavem byl,
který v lukách krásně zpívat slyšelas...

(Fráňa Šrámek)

Varmužova lidová muzika

Mistřín-Svatobořice.

Moloch never more

Moloch.jpg

knihovna v Efesu

knihovna v Efesu.jpg

The library, in its part of the city is still a very large structure, built by a Roman in memory of his father, Celsus. That building faces east so that the reading rooms could make best use of the morning light.

It is unfortunate that the Temple of Artemis, one of the seven wonders of the ancient world , is represented only by one inconspicuous column. A house about 7km from Selcuk, which lies just outside Ephesus is said to have been the last home of the Virgin Mary and is a place of pilgrimage. The structure dates back to the 7th century and presumably is built on the site of the house where she lived.

knihovna v Alexandrii - architektura

knihovna v Alexandri

Sioux Ogalala

eagle-elk.jpg

Najde se vlídný, moudrý muž pro pookřátí duše i těla jedné obyčejné ženy?

I feel blue

blues.jpg

Darling!

RedRose.jpg

Nezapomeň na mne!

True_Forget.me.not.j

Renoir - Výlet loďkou

výlet loďkou Renoir.

H. Rousseau - Vlasta

Henri Rousseau.jpg

Antonín Černý - Sepětí

Antonín Černý - Sepě

Max Švabinský - Rajští ptáci

Švabinský - Ráj.jpg

Foto - autor Jaro - Třesk

Jaro-Třesk.jpg

totem.cz

toono - totem

toono.jpg

František Jouda

František Jouda.jpg

snad náčrty historie

Annie Leibovitz

Annie - William S. B

William S. Burroughs - Nahý oběd, Teplouš, Feťák, Hubitel, Ohyzdný duch, Hebká mašinka, Místo stepých cest. Americký romanopisec, esejista, sociální kritik a malíř, katastrofista a satirik. Duchovní otec  beat generation, zakladatelem kyber-punku, vynálezcem slova heavy metal, vášnivým literárním experimentátorem a posledním spisovatelem amerických dějin, jehož dílu hrozil zákaz další publikace. Až do své smrti byl klientem tzv. substituční methadonové léčby. Absolvent Harvardu - angličtina, lingvistika. Studium ve Vídni jako jediný homosexuální večírek. V roce 1940 jako voják si Burroughs v zoufalém gestu z neopětované lásky uřízl po samurajském způsobu poslední článek malíku, což stačilo k určení diagnózy paranoidní schizofrenie. V roce 1951 během návštěvy Bounty Baru v Mexico City Burroughs svou Joan Vollmerovou před očima jejich syna zastřelil, když si hrál na Viléma Tella (pozn. což je docela dobrej fór).

On sám později tvrdil, že smrt Joan byla tím, co z něj udělalo spisovatele. „Jsem nucen vyrovnat se s faktem, že bych se nikdy nestal spisovatelem, nebýt Joaniny smrti. Žiji ve stálé potřebě se opanovat. Joanina smrt mě přivedla do kontaktu se Zlým Duchem a vrhla mě do celoživotního zápasu, ve kterém nemám jiné cesty, než vypsat si svou cestu ven.“

*****

Evkodol je chemickou obměnou kodeinu - dihydro-oxy-kodein.

Tato látka púsobí spíše jako káčko než jako emko... Když si píchnete do žíly koks, je to příval čisté rozkoše, rovnou do mozku... Po deseti minutách toužíte po dalším vpichu... Rozkoš morfinu probíhá v útrobách... Po páchnutí se pohroužíte do sebe... Intravenózní káčko se ale rovná elektřině prohnané mozkem, aktivuje přímo kokainové spoje rozkoše... U káčka se nevyskytuje žádný abstinenční syndrom. Je to potřeba mozku samomého - potřeba bez těla a pocitu. Potřeba pozemského ducha. Touha po kokainu trvá pouze několik hodin, jen pokud jsou stimulovány káčkové kanály. Pak na to zapomenete. Eukodol je jako kombinace heráku a koksu. Věřte Němcům, že namíchali opravdu hrozné svinstvo. Eukodol je stejně jako morfin šestkrát silnější než kodein: Heroin je šestkrát silnější než morfin. Dihydro-oxy-heroin by měl být šestkrát účinnější než heroin. Je docela možné vyvinout drogu natolik návykovou, že by jedno jediné píchnutí vyvolalo závislost na celý život.

***

ODHADUJE SE, ŽE Kristově nemoci podlehlo asi sto milionů lidí. Ovšem ti, kdo zemřeli, nebyli ničím ve srovnání s pacienty, kteří překonali krizi,

"Já jsem cesta. Nikdo nespatří Otce jinak než skrze Mě."

Představte si statisíce proroků, jak všichni neochvějně tvrdí: "Já jsem cesta," shromaždují kolem sebe své žáky a dokonce předvádějí zázraky. Různé zvláštní efekty zaznamenaly od Ježíšových dob velký pokrok.

Doslovní Naplňovači - neboli Donači, jak se jim začalo říkat - se vskutku snažili naplnit Kristova slova jejich uvedením do praxe, což mělo katastrofální následky.

Kristus tvrdí, že když vám nějaký zkurvysyn sebere polovinu šatstva, máte mu věnovat i druhou polovinu. Donači podle jeho návodu pobíhali po ulicích, a když spatřili nějakého pobudu, servali ze sebe vše, co na sobě měli, až před ním stáli nazí, jako by právě vylezli z matčina lůna. Nejeden nebohý žebrák byl umačkán pod chaotickou tlačenicí polonahých Donačů.

Neúprosní Odpouštěči, zvláštní odrůda Donačů, byli schopni absolvovat jakoukoli vzdálenost, aby našli nepřítele, kterému by mohli odpustit. Jeden mafiánský don se zabarikádoval ve svém letním sídle na Long Islandu, aby se nemusel dočkat toho,jak k němu proniká don znepřáteleného klanu, hroutí se mu do náruče a odpouští mu všechny utrpěné křivdy. Zločinci útočí na policejní strážnice a nastavují ruce želízkám. Není pochyb, bratři a sestry, odpověď je v lásce.

"Nechť láska tryská jako hasičská stříkačka melasy. Věnuj mu polibek života. Prostrč mu jazyk hluboko do hrdla a ochutnej, co snědl, a blahořeč jeho trávení, promokvej do jeho střev a pomoz mu s jídlem. Dej mu najevo, že v jeho konečníku uctíváš součást nevýslovného celku. Dej mu znát, že stojíš v nahém úžasu před jeho pohlavím, které je součástí Pánova Záměru, součástí života v jeho nekonečné pestrosti."

"Nesmíš váhat. Nechť do něj vstoupí tvá láska a roztáhne jej jako Boží Lubrikant, vedle kterého jsou vazelína K-Y a lanolin drsné jak smirkový papír. Protože on stvořil nejsliznatější, nejkluzčí a nejmazlavější lubrikant, jaký kdy byl a bude, amen."

Nazývají ho Mastný Duch a bude tě milovat celého zevnitř i zvnějšku. Najdou se takoví, kteří tvrdí, že Milující k Smrti nejsou nic jiného než chtíčem posedlí upíři, toužící nořit svá dláta do cizích prdelí, než nás všechny upíchají do konzistence husté, sexem provoněné polévky, kterou vysrkají do posledního sousta. Říkají tomu "Pánův záměr".

 *

Pozn. - Ježíš Kristus je ztělesněním nejvyššího symbolu katolictví - symbolu svébytnosti. Probouzí a uvolňuje nevědomé psychické mocnosti, bohy a démony, otvírá cestu do lidských srdcí i myslí, vnáší ducha lásky, kterou ale bytost nemusí unést. Může jí i zničit život, člověk se může stát fanatikem proti nepravostem a neřádům nebo se mu život  zhroutí.
*

Zemřít ve jménu velkého ideálu bývá mnohem snadnější než každodenně po celý život snášet strasti a ztělesňovat vyznávané ideje.

*

1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
 
Chercher la femme.