pupidu

malé ženské pelemele

Pinakotéka

Joan Miró

Joan Miró.JPG

z Národní galerie v Praze

Helmut Newton - Exit

H. Newton - dada.jpg

německý židovský fotograf - mistr ženského aktu 20. století

H. Newton - teroristka

terorist H. Newton.b

Cindy Sherman - Glanc

Cindy Sherman - Glan

Věci považované za neatraktivní a nežádoucí mi připadají obzvlášť zajímavé. Pokládám je za skutečně krásné.  V parodiích spočívá znepokojující síla.

Annamaria Centola - Sex Bomb

Sex Bomb.jpg

T.d.L. - Adam a Eva

Adam a Eva.jpg

Tamara de Lempicka - Rafaela

Tamara de Lempicka_R

Nikdy nekopíruj. Vytvářej nový styl, světlý, v zářivých barvách a hledej u svých modelů eleganci.

předmět touhy

slepičí kníkání.jpg

slepičí kníkání

Sarah Lucas - Au Naturel

au_naturel.jpg

Nad vším, co si myslím, se musíš dvakrát zamyslet: zda to myslím vážně nebo v žertu. To je provokující. - Sarah Lucas podává mužský pohled na ženu, po které touží, a přepíná tento sexismus do té míry, že z něho nakonec strhává masku a vyzískává také zábavné stránky. Jaké pocity má žena, když kupuje okurku? .... :-))

Japanese love art

geisha333.JPG

Zeus a Thetis

Ingres_Jupiter (Zeus

Museum Granet of Aix-en-Provence

košířská Madona

Košířská madona.jpg

Symbolem hospody Klamovka je i tzv. "Košířská madona", kolorovaná fotografie, která visela v předsálí před výčepem. Jejím autorem je fotograf Fred Kramer (1913 -1994). Vznikla v 60. letech jako reklamní snímek pro jakési exotické končiny. Modelkou byla neznámá "panička jménem Dana" a ta drapérie, která ji halí, byla jen špendlena a stále hrozilo, že během focení dámě spadne. Fotografie byla odcizena na Kramerově výstavě a objevena hostinským Karlem Širmerem v košířské kuželkárně a poté vystavena na Klamovce. Kramer svou fotografii objevil až když se stala logem časopisu Revolver Revue. Na autorská práva si nárok nečinil s poukazem, že vlhkost, plíseň a čas snímek dotvořily, takže je to spíš objekt, který má za základ jeho foto. Košířská madona přežila požár Klamovky v roce 1988, všetečným rukám neznámého zloděje však neunikla.  Po roce 1995 visí tedy na Klamovce už jen její kopie.

Pierre Auguste Renoir

Renoir-Dance at Boug

Dance a Bougival

Jack Vettriano-Zpívající komorník

Jack Vettriano_The S

www.vettriano-art.com
Born in Scotland in 1951, Vettriano left school at sixteen to become a mining engineer in the local coalfields. For his twenty-first birthday a girlfriend gave him a set of watercolour paints and, from then on, he spent much of his spare time teaching himself to paint. The local, Kirkcaldy Museum and Art Gallery, with its renowned collection of 19th and 20th century Scottish paintings, was inspirational.

William Blake-Hekaté

William Blake_Hekaté

Hekaté je řecká bohyně patronka cest, křižovatek, porodů, mládeže, vládkyně tajemných sil, měsíce a noci a podsvětí. Hekaté je ale zároveň i čarodějnice.***

Bohyně Hekaté byla ctěna původně v maloasijské Kárii. U Řeků si podržela rysy všemocné bohyně, ochránkyně jezdců, rybářů, pastýřů a matek, a jako podsvětní božstvo se stala bohyní strašidel a kouzel. Toto druhé určení  v 5. stol. př. n. l. daleko převládlo a Hekaté pak mohla být ztotožněna s Persefonou,  stala se vládkyní mrtvých. Místem jejího působení byly cesty, kde se proháněla za noci v doprovodu černých psů. Hekaté se stala též ochránkyní žen, a bývala proto ztotožňována s Artemidou (neboť podobně jako ona pomáhala při porodu) a s Isidou. Za helénismu byla hlavním božstvem kouzelnic (a magie); nakonec se změnila v mocnou vládkyni démonů. Až do konce starověku byla proslulá její mystéria na Aigíně.Hekaté měla také přezdívku Trivia - trojcestná, ochranitelka cest.

 

 

 

Posledni komentare
15.07.2008 18:01:37: http://deniceksv.webgarden.cz/psychologie-psychoterapie/ingrid-riedel-obrazy-v-terapii-3.html dov...

fotograf Gregory Crewdson

Gregory Crewdson Van

MICKEYANGELO

MICKEYANGELO.jpg

lumíkova krajinka

lumík - krajina.jpg

1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
 
Chercher la femme.