pupidu

malé ženské pelemele

vděk a nevděk

po omytí světa marností zbyde jen hraní si
*
*
*
Stejně jako lidé důvěřují výhybkáři, že nepřijde do práce opilý, a že se vlaky nesrazí, tak lidé očekávají od intelektuálů, že budou bádat v oblastech, na které nemají čas, že budou hledat pravdu, přicházet na to, jak to ve skutečnosti pravdivě je.

(Voltair - jasné, přesné myšlení, Goethe - smysl pro životní harmonii, Dostojevskij - hluboká sonda do psychiky člověka, Čechov - lidskost)

*
*
*
*
*
*
Vypozorovala jsem, že čeští muži nedokáží být ženám skutečnými přáteli - jen tak říct, když jim není dobře, nebo když potřebujou s něčím pomoct, poradit. Neradi ukazují své slabosti před ženami .. nedůvěřují jim. Jejich škoda. Italové umí být skutečnými přáteli, nejen milenci.

*
*
*
*
*
"The strength of psychoanalysis, is in its ability to tolerate ambivalence and uncertainty." - Silnou stránkou psychoanalýzy je její schopnost tolerovat rozpolcenost a neurčitost, nejistotu.

* * *

*
*
*


Lao-c‘ říká:
„Otupit ostrost.
Vyjasnit zmatky.
Ztlumit světlo.
Splynout s prachem světa.“

*

*

*

*

*

Urostlé, keltsky snivé, s germánsky rozumnou řečí, slovanským citem a vnímavostí, židovsky moudré a starostlivé ..
(pravil stanislav)
*
Posledni komentare
30.11.2008 15:38:41: tak dobrá, bez otázniku! :-)
29.11.2008 23:05:28: na co ten otáznik? smiley${1}
Život stojí za suchý hnůj, ale jsem smířená ...

*

*

*

*

Posledni komentare
23.11.2008 22:49:28: oujé

PAMATUJ SI - I TY ŽIJEŠ VE SVÉ CÍRKVI. KAŽDÝ MÁME SVOU CÍRKEV, PRO NĚKOHO JE BŮH: ŽENA, PENÍZE, JEHOVA, JEŽÍŠ, MOHOMED. VŽDY MÁŠ NĚJAKOU STRUKTURU, DO KTERÉ PATŘÍŠ (virtuální mudrlant parsifal). ... Proto jsem ráda ve své svobodomyslné chvojkovické sektičce -  což jsou - luk, lumík, oranje, pišta, stanislav, hankaK, jeník & další literární přátelé ... neb svobodná, světu a lidem zvlášť otevřená mysl přátel jest půl zdraví :-)

*

*

*

*

*

*

*

1  
2  
 
Chercher la femme.