pupidu

malé ženské pelemele

Vše kolem mužů a žen

léčivé masáže :-)

EROTICKÁ MASÁŽ
je jedna z nejstarších léčebných technik lidstva a moderní výzkumy její účinnost neustále znovu potvrzují. Ten, kdo při masážích myslí pouze na bolesti zad nebo šíje, však o mnohé přichází. Masáž je totiž také důležitou metodou péče o mezilidské vztahy. Matky masírují své děti, děti si instinktivně přejí láskyplné pohlazení při každé malé bolísce a v mnoha kulturách je krátká masáž hlavy, nohou nebo ramen mezi rodinnými příslušníky nebo přáteli zcela přirozeným znakem blízkosti a pozornosti...

UMĚNÍ
poskytovat uvolnění a pocit pohody se na Východě i na Západě pěstuje už po celá tisíciletí - a ne bezdůvodně. Při této jemné masáži se ruce stanou nástrojem důvěry a intimity. Něžné, blahodárné doteky řeknou víc než tisíc slov. Zmírní každodenní problémy jako napětí, bolesti nebo stres...

LÁSKYPLNÁ MASÁŽ PŘEDSTAVUJE SKVĚLOU MOŽNOST PROŽÍVAT VZÁJEMNOU
TĚLESNOU SOUHRU - VĚTŠINOU DOKONCE UVĚDOMĚLEJŠÍ NEŽ PŘI SEXU...


Dějiny erotické masáže

Umění masáže existuje už celá tisíciletí. Už dlouho před naším letopočtem bylo hlazení, tření a tlakové doteky duležitými součástmi léčebných postupu. První popsané konkrétní hmaty se nacházejí v čínských pramenech z 3. tisíciletí př. n. l. Podobně staré dukazy se nacházejí i v učení indické ajurvédy. Z Číny a Indie se umění masáže rozšířilo do celého asijského prostoru. Odtud pocházejí i základy thajské masáže a masáže shiat-su.

Asie - kolébka uměnl masáže
v Indii, zemi, kde vznikla tantra masáž, má svuj původ také používání speciálních vonných olejů. Aromatizované olejové směsi a směsi doplněné bylinkami patří už od nepaměti k tradičním indickým léčebným metodám.
Vedle učení tantry svědčí také kámasútra, nejstarší dochovaná učebnice umění lásky, o mimořádném významu, který měla erotika a smyslnost ve staré Indii.
Také ve starém Egyptě byly známé masáže aromatickými mastmi. Kosmetika a tudíž i používání olejů hrály ve starém Egyptě obzvláště významnou roli. Krása a dokonalost zevnějšku byly důležité jako viditelný výraz vnitřní vyváženosti - tělo i duše byly považovány za rovnocenné. Ten, kdo si to mohl dovolit, věnoval péči o své tělo hodně času i peněz - ať už šlo o kosmetiku, péči o vlasy nebo masáže, které mohly mít jak léčebný, tak i erotický charakter.
V Evropě najdeme nejstarší svědectví o umění erotické masáže v Řecku. Bohyně Afrodita byla tehdy uctívána jako bohyně lásky, krásy a smyslnosti. Jí byla připisována i znalost sexuálně stimulujících účinků mnohých rostlin, což se dodnes odráží v pojmu "afrodiziakum". Také umění parfemace spadalo pod kompetenci bohyně lásky. Lázně v parfémované vodě stejně jako masáže aromatizovanými oleji byly v antice dobře známé. Přitom byla především růže považována za květinu lásky a řecká básnířka Sapfó ji dokonce nazvala královnou květin. Ružový olej je ještě dnes hlavní součástí mnoha masážních olejů.

Bohyně lásky
Od Řeků převzali později i Římané uctívání bohyně lásky, která se v jejich náboženství nazývala Venuše. I Venuše byla velice smyslná bohyně.
Při jejím uctívání hrály významnou roli nádherně vonící květiny a jiné aromatické vůně. Ve starovekém Římě patřily blahodárné koupele a masáže, které probíhaly většinou ve veřejných lázních k oficiální kultuře. Erotika byla přitom pěstována v mnoha formách. Teprve s šířením křesťanství byla erotika z umění masáže vyřazena. Potěšení smyslů bylo odsouzeno k zániku. "Erotické" masáže byly nabízeny nanejvýš už jen za zavřenými dveřmi nevěstinců. Za to, že uměníe rotické partnerské masáže neupadlo úplně v zapomenutí, vděčíme asijským tradicím masáže, ve kterých se pěstuje až dodnes. Tak se erotická partnerská masáž dostala ve stopách jógy a východních filozofií podruhé z Východu na Západ, aby dodala našemu životu více smyslnosti. Především tantra masáž se dnes setkává se stále větším zájmem.
*

*

*

*

Žádné komentáře
 
Chercher la femme.